TunerX
Administrator/Moderator
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 140
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Wałbrzych City
|
Wysłany: Sob 20:10, 18 Lis 2006 Temat postu: Telefonia (GSM) Sonny Ericsson t630 |
|
|
Sony-Ericsson T630
Pierwsze wrażenie/Wygląd
W pudełku T630 znajdziemy, oprócz samego aparatu, baterię, ładowarkę, płytę CD z softem do komputera, smycz na rękę i ¶ciereczkę do wycierania wy¶wietlacza (to samo mieli¶my w T610) . Po wyjęciu aparatu możemy obejrzeć go w całej okazało¶ci. Wymiary telefonu to 102 x 43 x 17 mm, z bateri± waży on 92,5 grama. Wymiary i waga s± nieco mniejsze niż u protoplasty. Łatwa do zarysowania, metalowa obudowa T610 została zast±piona plastikow±, jednak o do¶ć wysokiej jako¶ci - nie słychać trzasków, a spasowanie czę¶ci jest bardzo dobre. Obudowa jest w kolorze białym, przyciski s± teraz większe i przylegaj± do siebie - ułatwi to obsługę osobom z dużymi palcami. W sieci T-mobile (czyli również w Erze) powinna się pojawić limitowana wersja z czarnym kolorem obudowy.
Wy¶wietlacz
W tym modelu zastosowano kolorowy ekran o rozdzielczo¶ci 160 x 128 pikseli, mog±cy wy¶wietlić 65000 kolorów. Kolory s± na nim bardziej wyraziste, poprawie uległy tez kontrast i ostro¶ć. Niestety, nadal można nań patrzyć tylko pod odpowiednim k±tem, je¶li jest on zbyt
ostry, widoczno¶ć elementów diametralnie się pogorsza. Podczas bezczynno¶ci pojawia się niby wygaszacz ekranu - cyfrowy zegar, który ma czarne cyfry na jasnym tle, co zapewnia dobra widoczno¶ć.
Menu
Menu wygl±da identycznie jak w T610 - ma 12 ikon, przy wchodzeniu do menu z trybu czuwania, zaznaczona jest ikona menu Wiadomo¶ci. Jedynie opcja Moje Skróty została zast±piona przez pozycję Moi Znajomi. Opcja ta pozwala na sprawdzenie, czym zajmuj± się nasi znajomi. Jest to podobne do statusów na Tlenie lub Gadu-Gadu - można na przykład wł±czyć opcję dostępno¶ci tylko za pomoc± SMS-ów podczas jakiego¶ spotkania. Nawigacja joystickiem jest bardzo przyjemna i nie powinna sprawiać kłopotów, szybko można się do takiego sposobu obsługi przyzwyczaić.
Klawiatura
Klawisze s± duże a ich rozkład identyczny jak w T610. Tak samo na lewym boku s±: przycisk wł±czaj±cy aparat oraz dwa służ±ce do regulacji gło¶no¶ci, a na prawym klawisz szybkiego uruchamiania przegl±darki WAP-u - uważam, że jest on tutaj zbędny, niektórzy użytkownicy poprzednika narzekali, iż przez przypadkowe jego naci¶nięcie, ich rachunki wzrosły o parę złotych. Zamiast tego, firma mogła wprowadzić klawisz skrótu, który wł±czałby opcję wybran± przez użytkownika - na pewno to rozwi±zanie ułatwiłoby życie, tym bardziej, że nie ma skrótu do tworzenia wiadomo¶ci, a z SMS-ów i MMS-ów zapewne korzysta więcej użytkowników niż z WAP-u.
Multimedia/Aparat
Telefon obsługuje zarówno gry w formacie JAVA, jak i oparte na platformie Mophun. JAVA nadal jest wolna, a poza tym zajmuje dużo pamięci, której niestety nie jest zbyt wiele. T630 posiada również bardzo dobrej jako¶ci 32-głosow± polifonię, obsługuje format MIDI, więc ze znalezieniem nowych melodii nie będzie problemu. Do tego jest jeszcze kompozytor melodii, lecz tyko czterogłosowych. Jest też edytor obrazków, dzięki któremu można stworzyć własne dzieła sztuki.
Aparat znany jest ze starszego modelu, jego maksymalna rozdzielczo¶ć to 352 x 288 pikseli. Z tyłu obudowy znajduje się lusterko, które ułatwi zrobienie zdjęcia samemu sobie. Zdjęcia s± fajne na tapetkę do telefonu i do MMS-ów, nie nadaj± się jednak do ogl±dania na komputerze, ze względu na do¶ć nisk± jako¶ć. Szkoda, że nie powiększono pamięci, nadal ma ona 2 megabajty i po dłuższej zabawie, wgraniu motywów, paru gier i zrobieniu kilku zdjęć po prostu zaczyna jej brakować.
Ksi±żka adresowa
Pojemno¶ć ksi±żki to 510 wpisów. Można zapisać do nich podstawowe informacje - numery telefonów, e-mail, nazwę firmy. Pamięć ksi±żki jest osobn± czę¶ci± pamięci telefonu i nawet w przypadku zapełnienia podstawowej różnymi plikami, ksi±żka będzie miała tyle wpisów ile trzeba. Obsługiwane jest wybieranie głosowe. Kontakty mog± być synchronizowane z aplikacjami typu Microsoft Outlook.
Wiadomo¶ci
Standardowo obsługiwane s± SMS-y, EMS-y i MMS-y. Można pisać z polskim T9, dostępna jest tez opcja długich SMS-ów. MMS-y mog± zawierać kilka stron, można wstawiać do nich obrazki i dˇwięki, lecz wtedy telefon do¶ć mocno zwalnia. T630 posiada wbudowany klient e-mail mog±cy obsługiwać kilka kont, wysyłac wiadomo¶ci z zał±czonymi obrazami, nie ma jednak możliwo¶ci podejrzenia zał±czników w poczcie odbieranej.
Ł±czno¶ć
Słuchawka posiada moduł Bluetooth, który bezproblemowo sprawuje się przy ł±czeniu z innymi SonyErykami (T68i) oraz port podczerwieni, tutaj też nie zaobserwowałem problemów z komunikacj± ani z komputerem wyposażonym w port IrDA ani z innymi modelami telefonów (z SonyEricssonami działa na pewno). Oczywi¶cie obsługiwany jest GPRS i HSCSD. Przegl±darka WAP jest kompatybilna ze standardem 2.0, nie powinno być problemów z wy¶wietlaniem stron, tym bardziej, że wy¶wietlacz nadaje się do tego idealnie.
Bateria
T630 został, podobnie jak poprzednik, wyposażony w baterię Litowo-Polimerow± o pojemno¶ci 770 mAh. Czas czuwania podawany oficjalnie przez producenta (raczej niemożliwy do osi±gnięcia w praktyce) to 315 godzin i 14 godzin rozmów. Przy normalnym użytkowaniu telefonu i ograniczaniu zabawy aparatem fotograficznym powinna starczyć na pięć do sze¶ciu dni. Czas ładowania to około 4 godzin (w zależno¶ci od poziomu rozładowania).
Podsumowanie
W modelu tym naprawiono kilka błędów spotykanych w T610. Mamy więc dobrej jako¶ci telefon, odrobinę ładniejszy, z lepsz± klawiatur±. Dodano również gadżet ułatwiaj±cy robienie zdjęć - lusterko na obudowie. Ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że telefon wart jest uwagi i je¶li można go będzie nabyć po rozs±dnej cenie to szczerze polecam.
Post został pochwalony 0 razy
|
|